Reklama Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam
http://www.radiopogoda.pl/
Informacje

Pogoda dla Warszawy - prognoza na dziś

Poniżej znajduje się prognoza pogody dla Warszawy na dziś - piątek, 24.02.2017. Dowiedz się jaka będzie dziś pogoda w Warszawie i nie daj się zaskoczyć! Słońce, deszcz, śnieg nie będą już dla Ciebie niespodzianką. Średnia temperatura w ciągu dzisiejszego dnia w Warszawie wynosić będzie 1 °C. Teraz temperatura w Warszawie wynosi 6 °C. Ciśnienie będzie na poziomie 994 hPa. Aktualnie w Warszawie jest lekkie opady deszczu.

  • W ciągu dnia 6°C lekkie opady deszczu umiarkowany wiatr
  • Teraz: Wieczorem 0°C przelotne opady śniegu umiarkowany wiatr
  • Jutro w nocy -2°C lekko pochmurnie łagodny wiatr
  • Jutro rano -1°C rozpogodzenia łagodny wiatr

Pogoda dla Warszawy - prognoza na jutro

Sprawdź, jaka będzie pogoda w Warszawie jutro. Ciśnienie będzie na poziomie 994 hPa. Średnia temperatura w ciągu jutrzejszego dnia w Warszawie będzie wynosić 1 °C. Przygotuj się na łagodny wiatr. To, czego możesz spodziewać się jutro w Warszawie, to lekko pochmurnie. Poniżej znajdziesz prognozę pogody dla Warszawy na jutrzejszy dzień, z podziałem na pory dnia: w nocy, rano, w ciągu dnia oraz wieczorem. Dowiedz się jaka pogoda będzie jutro w Warszawie i nie daj się zaskoczyć.

  • W nocy -2°C lekko pochmurnie łagodny wiatr
  • Rano -1°C rozpogodzenia łagodny wiatr
  • W ciągu dnia 4°C rozpogodzenia umiarkowany wiatr
  • Wieczorem 0°C lekko pochmurnie słaby wiatr

Pogoda Warszawa – warunki klimatyczne

Pogoda dla Warszawy charakteryzuje się równomiernymi opadami, których średnia wieloletnia wynosi około 519 mm/rok. Maksymalną wartość uzyskuje w lipcu – 73.2 mm, a minimalną w lutym – 22 mm. Średnia roczna temperatura powietrza w Warszawie wynosi 8,2°C. Maksymalna średnia temperatura powietrza osiąga 18,3°C i ma miejsce w lipcu – minimalna w styczniu z -2,2°C na termometrze. Warszawa przez około 60% dni w roku znajduje się pod wpływem mas powietrza polarno-morskiego, przez około 30% dni w roku – polarno-kontynentalnego.

Warszawa, według klasyfikacji Wincentego Okołowicza, znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego. Zaktualizowana klasyfikacja Köppena-Geigera klasyfikuje Warszawę w strefie Dfb – klimatu kontynentalnego wilgotnego.

W Warszawie i jej okolicach zauważalne jest zjawisko meteorologiczne zwane „miejską wyspą ciepła”. Charakteryzuje się wyższą temperaturą panującą w mieście, niż na innych, okolicznych przestrzeniach. Zjawisko to ma wpływ na zmianę istotnych czynników, do których można zaliczyć między innymi: chłonność promieniowania słonecznego lub jego odbijanie (tzw. albedo), temperaturę powietrza, obniżenie wilgotności powietrza oraz prędkości wiatru. W dużych europejskich i amerykańskich miastach różnice temperatur mogą sięgać nawet 15°C. Pomiędzy Warszawą a jej przedmieściami, różnica temperatur może sięgać nawet 10°C. Zjawisko to ma dość wyraźny wpływ na pogodę dla Warszawy.

Wzrost zanieczyszczenia i zawartość aerozoli w powietrzu przekłada się na zwiększenie zachmurzenia w Warszawie, co skutkuje mniejszą przejrzystością powietrza - ma ona wpływ na wzrost promieniowania rozproszonego i ograniczenie bezpośredniego promieniowania słonecznego.

▼ Więcej

Radio Pogoda w Warszawie

Radio Pogoda w Warszawie gra na częstotliwości 88,4 FM, online lub w aplikacji mobilnej.
Kochasz piosenki sprzed lat, które przywołują najpiękniejsze wspomniania? Słuchaj Radia Pogoda w Warszawie.

Włącz Radio Pogoda (Warszawa)
Posłuchaj również
Radio internetowe Lata 50 Włącz radio
Radio internetowe Lata 60 Włącz radio
Radio internetowe Lata 70 Włącz radio
Internetowe Radio Retro Włącz radio
Radio internetowe Big Bit Włącz radio